Pleed "Maavalla Laul"

Kangastelgedel käsitsi kootud villane narmastega suurrätik ehk pleed


Mõõdud: 122 x 155 cm + narmad
Kaal: 720 g
Kude: Bronson Spot
Materjal:  eesti lammaste vill
Talvisemat sorti pleed

Pehme hästilangev ja kerge suurrätik, kootud välismaa mustri järgi eestimaisest villast. Vajadusel sobib hästi karmidesse ilmaoludesse. 
Muster on ameerika oma ja äratas minu tähelepanu sellega, et pleedi ühel küljel kulgeb muster pikkust pidi, aga teisel küljel laiust pidi. Lootsin, et saan kudumise ajal sotti, kuidas nad ometi niimoodi on suutnud teha (siis mustrimeistrid), aga seni veel mitte.  Lõngasoovitus oli USA prouadel alpaka, mis käitub libedamalt ja voolavamalt kui meie lambavill, millest võib ka tingitud olla mustri loetavuse selgus.  Ehk muutub olukord kandmise käigus?  Aga ...
me ei heida sellest meelt, sest pleed on nüüd õhuline, mänguline, uhke ja tõsiseltvõetav ühekorraga, kumbaltki küljelt erinev.   Lõimelõngade roosa erinevad toonid teevad koepinna elavaks ja nagu päikesekiirtes veiklevaks pinnaks.  

Maavalla laul tuleb sügavalt maa seest, läbi mureda mulla. Ta on tume ja mahe ühekorraga. Hümn hästihoitud mullale, meie hinnalisele maavarale. Ja mitte ainult. Meie iidsed uskumised, kombed, ellujäämine vaatamata kõigele. Selle suurrätikuga ringi kõndides sa ei unusta Murueide tütreid, Maaema ja Tuulepoisse (kes mängivad lõbusasti narmastes). Õhuline, samas vastupidav. On ootel, et sind kaunistada sinu enda kodus

Hooldus
Kannatab pesta pesumasinas villaprogrammiga, vähestel tsentrifuugipööretel või käsitsi villashampooniga. Kuivata tasasel pinnal, mitte pesunööril. Viimasesse loputusvette läheb sips äädikat - lööb värvid erksaks. Loe lisaks.
Lisa ostukorvi
298 €

Seotud tooted

Villane vaip "Sült ja sinep"
92,00 €
Terra Mama varrastel kootud beebitekk "Südamehääl"
Kootud beebitekk "Südamehääl"
115,00 €
Terra Mama kangastelgedel kootud pleed "Käbikuningas"
Pleed "Käbikuningas"
315,00 €